Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim Politechnika Łódzka Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwerytet Łódzki

List absolwentki LO w Konstantynowie Łódzkim

Witam,

Nazywam się Marta Szatan, jestem studentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kończyłam Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie w roku 2010. Szkołę, przyznam szczerze, wybrałam ze względu na prosty dojazd, ale też z zamiarem zdania jak najlepiej matury.
Liceum nie stawiało mi żadnych trudności - nie było problemów z wybraniem przedmiotów maturalnych, mogłam liczyć na dodatkowe zajęcia pozwalające na poszerzenie wiedzy nie tylko w zakresie maturalnym, ale także przygotowującym do zajęć na studiach. Kwestią była obecność oraz zgłoszenie swoich ambicji nauczycielom, którzy chętnie pomagali mi w nauce, także tej, którą sama chciałam zdobyć - nie koniecznie potrzebnej do matury, a rozwijającą moje zainteresowania.


Szkoła ta nauczyła mnie także pomagać - wyjazdy ze zbiórkami jedzenia do schroniska dla zwierząt były dobrą lekcją wrażliwości, opiekuńczości oraz tego, że nawet mały gest może być wielką pomocą.
W liceum nie można było się nudzić: konkursy piosenki anglojęzycznej były niespodzianką dla wszystkich, nieoczekiwane występy, niesamowite głosy. Występy związane z np. Konstytucją 3go maja nie usypiały, a przekazywały wiedzę historyczną w przejrzysty i ciekawy sposób.

Liceum w Konstantynowie było dobrą decyzją w moim życiu. W żaden sposób nie było ograniczeniem, wręcz przeciwnie - dawało mi możliwość rozwinięcia siebie samej na szczeblu wiedzy i wytrwałości w swoich dążeniach, ponieważ gdy człowiek chce i okaże chęć własnego rozwoju, to w tej szkole nauczyciele na pewno mu pomogą rozwinąć skrzydła.

Pozdrawiam
- Marta Szatan

Prognoza pogody dla miasta:

.