Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim Politechnika Łódzka Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwerytet Łódzki

Kolejna wizyta na PŁ

20.06.2016 r. grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Konstantynowie Łódzkim uczestniczyła w zajęciach pokazowych na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, które miały na celu zainteresowanie licealistów studiami politechnicznymi.

Uczniowie wysłuchali wykładu Pana dr inż. Jarosława Słowińskiego na temat ”U progu ery zielonej gospodarki „. Następnie zwiedzali laboratoria w LabFaktor i oglądali pokazy doświadczeń : w Laboratorium Nanotechnologii i Energii Wodorowej, Hali Przemysłowej –Laboratorium Wentylacji, Klimatyzacji i Ciepłownictwa. Dowiedzieli się jakie kosmiczne możliwości i czystą moc daje wodór. Zobaczyli jak steruje się procesami technologicznymi- zjawiskami fizycznymi i reakcjami chemicznymi np. temperaturą , przepływami cieczy, spalaniem – w zaawansowanych aparaturach oraz instalacjach przemysłowych. Dowiedzieli się jak podnosi się obecnie bezpieczeństwo i komfort w miejscu pracy i zamieszkania wykorzystując najnowsze technologie budowlane i odnawialne źródła energii.

Prognoza pogody dla miasta:

.