Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim Politechnika Łódzka Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwerytet Łódzki

Byliśmy w Fundacji Zielony Pies

W dniu 22 czerwca br uczennice klasy 2b Maja Świderska i Joanna Szymkowska odwiedziły wraz ze mną Fundację Zielony Pies. Fundacja mieści się w miejscowości Towarzystwo-Grabce w odległości około 110 km od Konstantynowa Łódzkiego.
 
Pojechałyśmy tam z darami zebranymi od młodzieży naszej szkoły, a także od innych darczyńców. Zawieźliśmy m.in karmę, koce miski, garnki, smycze, zabawki i przekąski dla podopiecznych Fundacji.
 
Fundacja Zielony Pies jest fundacją rodzinną, prowadzoną przez pana M. Gadomskiego i jego żonę; pomagają także ich dzieci:) 
Jak sami mówią, Fundacja powstała z miłości do braci mniejszych, których to "karmią, leczą i ratują". Trafiają do nich pieski, których adopcja jest trudna lub niemożliwa: chore, po wypadkach, stare bądź agresywne. Są też pieski wyrzucane na ulicę przez nieczułych właścicieli. Zapoznałyśmy się ze specyfiką ciężkiej pracy państwa Gadomskich, podziwiamy ich wytrwałość oraz ogrom pracy i serca, które dają na co dzień swoim podopiecznym.
 
Szkoda tylko, iż w nowej podstawie programowej dla szkół ponadgimnazjalnych nie możemy  nijak doszukać się treści, które by uczyły młodzież, że miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt.
 
Chciałabym złożyć gorące podziękowania klasie 2b i wychowawczyni klasy, pani prof. Agnieszce Michel, pani Izabeli Treli, właścicielce salonu kosmetycznego na ul. Moniuszki w Konstantynowie Łódzkim oraz pani Danucie Sosnowskiej, właścicielce sklepu zoologicznego "Złoty Róg" przy ul. Kopernika w Konstantynowie Łódzkim, za wyjątkowe  zaangażowanie i duże wsparcie rzeczowe zbiórki dla Fundacji.
 
Prognoza pogody dla miasta:

.